Окремі показники одноразового вибіркового опитування домогосподарств щодо стану здоров’я населення

З метою дослідження питань, пов’язаних із доступністю для населення послуг охорони здоров’я та лікарських препаратів, а також отримання інформації щодо самооцінки та рівня захворюваності, органами державної статистики у жовтні 2012р. проведене щорічне вибіркове опитування членів домогосподарств, які приймали участь в обстеженні умов їх життя.

Підсумки опитування, розповсюджені на всі домогосподарства області, свідчать, що 55% (у 2011р.– 51%) оцінювало стан свого здоров’я як “добрий”, 36% осіб вважали стан свого здоров’я “задовільним” (41%), 9% – “поганим” (8%).

Майже три чверті осіб, які перенесли захворювання, зазначили їхні негативні довготермінові наслідки: зокрема 2,1% осіб відчули вплив на повсякденну працездатність (у 2011р. – 5,1%), 83,7% – на життєву активність (91,5%), тобто можливість займатися фізичною працею, відвідувати культурні заклади, вести активний спосіб життя.
Із загальної кількості опитаних осіб 33% (у 2011р. – 34%) мали хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям.

Найбільш поширеними були гіпертонія та серцеві захворювання – про наявність однієї з цих хвороб повідомили відповідно 40% та 21% осіб, які мають хронічні захворювання.

Серед осіб, які мають проблеми зі здоров’ям, 19% хворіють на артроз або артрит (у т.ч. ревматоїдний), 11% та 8% мають відповідно захворювання з груп хронічного бронхіту, емфіземи легенів та страждають від мігрені або частого головного болю.

За даними опитування, частка домогосподарств, у яких хто-небудь потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя, порівняно з 2011р. збільшилася на 2,7 в.п. і становила 91%. Повідомили, що протягом 2012р. зверталися за медичною допомогою 71% опитаних осіб. Серед них 96% зазначили, що зверталися до поліклініки (крім стоматолога), по 6% – до стоматолога в державні медичній установі та швидкої медичної допомоги.

Недавні записи